Jdi na obsah Jdi na menu
 


No nečekejte žádný podrobný životopis, neboť dnes člověk nikdy neví a co řekne nebo napíše může být mnohokrát použito proti němu samotnému.
Tady je pár technicko-taktických dat:
        pohlaví: ...........................ano mám a to mužské
        model:  ............................kousek z modelové řady roku 1959
        výška:  ............................ přiměřená
        váha:    ............................ nepřiměřená (dle vyjádření odborné lékařky                                                                        jsem tlustej)
        orientace: ........................ vcelku dobrá jen občas po ránu se nepoznám
        zvláštní znamení: .............. nenápadný a ostýchavý (jsem skromnej)
        záliby:    .......................... sport (Eurosport 1+2),cestování (Discovery),
                                                chov zvířat a zahrádka (Animal planets),dění ve světě                                                  (v pořadí Prima,ČT1,Nova)
        další aktivity: ...................  spaní,dobré jídlo,pití,spaní
K našemu společnému koníčku jsem se dostal vlastně nešťastnou náhodou. Vyhořela nám skvělá televize východní výroby značky TEMP (nonono zas až tak moc na východ to nebylo). Ne že by mě zaujalo v té době technické řešení TEMPA, ale příjezd hasičů byl skvělý. To se psal rok cca 1968 - 1969. Dodnes jsem nepochopil proč ti hasiči přijeli tankama, tolik to zase nehořelo. Pak již následovalo několik nesmělých pokusů o sestrojení prvních krystalek a světe div se ono to hrálo. Po mnoha úspěších a ještě více neúspěších jsem náhle objevil, že kolem běhají jakási stvoření divného vzevření. Dnes již vím, že to byly holky. Tak jsem zanechal pokusů s elektrony a začal jsem se více zajímat o ně (mimochodem největší chyba v mém životě). To ovšem taky nikam nevedlo. Souběžně s tímto koníčkem jsem se též věnoval závodnímu rybaření a dokonce jsem se dostal na mistrovství republiky v rybolovné technice. Jenže ono začalo jít do tuhého. Roky 1975 - 1978 byly věnovány přípravě na mé budoucí povolání na tehdy Odborném učilišti Severočeské energetiky ve Varnsdorfu. Rok 1978 byl též poznamenán třemi nešťastnými událostmi. Jednak jsem úspěšně dokončil učiliště, nastoupil jsem do zaměstnání a v neposlední řadě mě na podzim tohoto roku zavolala vlast a tím pádem jsem si plnil svou čestnou vlasteneckou povinnost v zeleném suknu. Zde jsem se poměrně detailně, mimo jiných věcí, seznámil v rámci výcviku i s vysílací technikou tehdy hojně používanou. Co se dalo dělat naučili mě Morseovu abecedu a už to jelo. Na sklonku roku 1980 jsem odešel do civilu a nechtěl jsem morse ani vidět. Po roce jsem byl již členem kolektivní stanice OK1KCU z Ústí nad Labem. Po nechtěném přerušení kontaktu s touto kolektivkou jsem se objevil opět v roce 1993, ale to už byla úplně jiná situace. V témže roce jsem získal i svou značku a úspěšně jsem složil operátorské zkoušky na tehdejší třídu C. Postupem času a okolností jsem přešel na B a A. Na přelomu let 1997 a 1998 jsem byl zvolen do funkce předsedy radiklubu OK1KCU. Tuto funkci jsem vykonával do půlnoci dne 31.12.2009. V současné době se věnuji provozu na kv a vkv provozy cw,ssb, a digi. Za dobu mé radioamatérské činnosti se mi povedlo zničit několik různých udělátek.
Tak toliko aby bylo jasno.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ahoj do Ústí

(Jindra, 7. 10. 2020 14:22)

Zdraví Tě Jindra, ex OL4BEV (OK1KCU na začátku 80. let). Jak to teďka vypadá?

Osud OK1KCU

(OK1BVK, 28. 3. 2019 22:29)

73,
zaujalo mě, že jsi byl v letech 1997 - 1998 předsedou OK1KCU. Je to "kolektivka", ve které jsem v osmdesátých letech, co by naprosto zelenej puberťák, začínal. Jestli mě informace z netu nemýlí, OK1KCU už neexistuje a to je mrzuté. Mohli bychom ohledně tohoto tématu nějaké QSO po mailu? Díky moc.

Renda (OK1BVK, median1st@seznam.cz)

PRIMA STRÁNKY

(KAREL OK1BA, 27. 4. 2015 14:50)

Dík náhodou jsem narazil na tvoje stránky, jsou super a bude mi trvat dost dlouho než to všecko přelouskám. Videa z expedic= paráda dík a třeba se setkáme na bandech 73 Karel

Nálezy na vrchu Rovný

(Příznivec, 22. 5. 2012 15:38)

Rudo, na svahu vrchu Rovný byly nalezeny pozůstatky po lovcích mamutů, ale i pozůstatky po prvobytně pospolných rozvodných rozvodny K., která tu stála již 3. století před Kristem! Takže i toto patří k historii dávného ustecka... A pokud také v tomto místě nebyl ale nalezen žádný drát, svědčí to o tom, že již tenkrát žili rozvodní zabývající se přenosem bezdrátovým! Budiž jim čest a sláva!